בריכה טיפולית היא בריכה המיועדת למטרה מאוד ספציפית ולכן חשוב מאוד לפנות אל חברה בעלת ניסיון בתכנון ובנייה של בריכות מסוג זה, הפועלת בהתאם לכל תקני הבטיחות והפעילות הטיפולית אותה מעוניינים לבצע בבריכה.

בריכה טיפולית הידרותראפית

בריכה טיפולית משמשת אנשים שזקוקים לשיקום בעקבות פציעה או בעיות רפואיות אחרות. מדי שנה מתפרסמים מאמרים ומחקרים רבים המסבירים על היתרונות הרבים של המים וסוגי טיפולים יעילים ביותר בבריכה טיפולית. מים בלחץ הנכון ובזרמים הנכונים יכולים להקל במידה רבה במצבים בהם המפרקים כואבים ולשפר התנגדות של השריר על ידי הפעלתו כנגד המים. בנוסף, תרגול במים מפחית במידה ניכרת את כל הקשור לעומס על המפרקים. אם אתם מרפאים בעיסוק במים או אנשים שמצויים בתהליך שיקומי והחלטתם כי אתם מעוניינים בבריכה מסוג זה, בוודאי תשמחו לשמוע כי לחברת אילון הנדסה יש ניסיון רב ונשמח לספק לכם ייעוץ בתחום.

בריכה טיפולית

כיום ניתן לבנות בריכה טיפולית מסוגים שונים של חומרים, אם מדובר על בטון, בריכה מתועשת ועוד. הבריכה תמיד תותאם לצרכים של הלקוח בין אם מבחינת תקציב ובין אם מבחינת צרכים טיפוליים, כמו למשל מערכת חימום ספציפית, מערכת זרמים ועוד. בריכות טיפוליות מגיעות במגוון עיצובים וצבעים וזאת בהתאם לדרישת הלקוחות. רבים אינם יודעים שניתן גם לשדרג בריכה קיימת ולהפוך אותה לבריכה המיועדת לטיפולים וזאת על בדיקה יסודית שעיקרה הוא לוודא שהבריכה אכן חזקה לעמוד בעומסים השונים ובדרישות החדשות של הלקוח והוספה של שתי מערכות עיקריות (זרמים וחימום). נכון להיום, יש אפשרות להזמין בריכה מסוג 'שחייה נגד הזרם', אותה מציעה חברת אילון הנדסה. גודלה של בריכה זו קטן וניתן להתקין אותה על גג הבית, בחצר, במרתף ובמקומות נוספים. הבריכה משרתת הן ספורטאים והן אנשים שזקוקים לפעילות טיפולית במים על מנת לשפר את מצבם הבריאותי. בריכה זו מאפשרת התעמלות אירובית, תרגילים שונים מעולם ההידרותרפיה ועוד.

בריכה טיפולית- חשוב לדעת

חשוב לדעת כי בבריכה טיפולית תמיד חייבת להיות טמפרטורה של מים חמימים ( בדרך כלל בסביבות השלושים מעלות צלזיוס). אם מדובר על בריכה המיועדת למוסדות מסוימים היא חייבת להיות מותאמת לנכים וכן לעמוד בכל התקנים שמפרסם איגוד ההידרותרפיה העולמי. בריכות אלו תמיד יהיו בפיקוח של משרד הבריאות וייבנו על פי היתר מתאים. נכון להיום אחת משיטות הטיפול היעילות ביותר היא הידרותרפיה. ידוע כי למים יש כוחות מרפא והם יכולים לשפר במידה ניכרת את תפקודו והרגשתו של המטופל.

בניית בריכה טיפולית היא עבודה למקצוענים בלבד. מעוניינים לשמוע עוד פרטים? טלפנו 09-7726099 ומומחה מטעם חברת אילון הנדסה יענה לכם על כל השאלות ואף יישלח לכם הצעת מחיר.